קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        


בשלבי התפתחותה של הרפואה הסינית התגלה כי בגופנו קיימת רשת ערוצי אנרגיה - המרידיאנים - בהם זורם כוח החיים - צ'י (QI) וכי בעזרת 365 נקודות בסיסיות הנמצאות לאורך המסלולים, ניתן להפעילם.

המרידיאנים הם למעשה רשת התקשורת של הגוף, המקשרת בין כל חלקיו. בעזרתם עובר מידע מהאיברים הפנימיים אל איברי החוץ (ידיים, רגליים, שרירים וכו') ומעביר את הזנת האנרגיה מהחוץ פנימה ומבפנים החוצה. בגוף ישנם 12 מרידיאנים עיקריים אשר נקראים על שם האיברים אליהם הם מחוברים .
כאשר זרימת ה-צ'י במרידיאנים חופשית וללא חסימות, האדם בריא, אינו סובל מכאבים או ממחושים ומרגיש חזק וחיוני.  כאשר נחלשת זרימת הצ'י במרידיאן מסוים תיתכן בעיה בחלק החיצוני אשר בו הוא עובר, או חולשת וירידה בתפקוד באיבר הפנימי. כאשר נחסמת זרימת הצ'י במרידיאן מסוים, יחוש האדם לעיתים כאב והאיבר הפנימי יסבול מזרימה לא תקינה של אנרגיה.
השיבוש בזרימת המרידיאנים נוצר מגורמים רבים כגון: הרגלי תזונה לא תקינים, חוסר תנועה או תנועה לא נכונה, גורמי אקלים כמו רוח וקור, תרופות, רגשות שליליים, נטיות אנרגטיות אישיות ותורשתיות וכו'.
מטרת הטיפול היא לשקם את זרימת הצ'י במרידיאנים, ולחזק את הקשר בין האיברים הפנימיים של הגוף לחלקי הגוף החיצונים. באמצעות דיקור נקודות מסוימות על גבי המרידיאנים,  יוצר המטפל תנועה של צ'י, הגורמת לשחרור חסימות, לחיזוק המערכות הפנימיות ולמעשה מסייעת לגוף להשתמש בכוחותיו (הוא) על מנת להגיע לאיזון. 
הנקודות נבחרות בקפידה על ידי המטפל על סמך האבחון (ראה לעיל). היות וכל אדם הוא אינדיבידואל, בכל מטופל ישתמש המטפל בנקודות דיקור שונות, למרות ויתכן כי מספר מטופלים יסבלו מסימפטומים או אבחנה דומים.

ע"י התבוננות פשוטה במטופל ניתן לקבל אינפורמציה בעלת ערך רב - גוון העור, קווי הפנים, מצב השיער, תנוחת הגוף, מצב הציפורניים והלשון - כל אלו יבטאו את המצב האנרגטי של המטופל.
התשאול הינו מקיף ומתייחס לעתים לשאלות הנראות לכאורה לא קשורות, אך יש להן משמעות בהבנת תפקודו של המטופל בכל רמות חייו (כמו המחזור החודשי, תאבון, יציאות, מטבוליזם, סדר יום, פעילות לאורך היום, מצב רגשי).

אבחנת דופק: השיטה העיקרית לאבחון היא אבחנת דופק, המתבצעת באמצעות לחץ של אצבע המטפל על העורק הרדיאלי העובר ביד המטופל.
המטפל מאבחן את מצב האנרגיה של כל 12 המרידיאנים דרך המגע בעורק זה, בשתי הידיים.
בכל יד ניתן לאבחן 6 איברים שונים. 12 מיקומי דופק אלו משקפים את מצב האיברים הפנימיים בגוף.
האבחון מעניק לנו אינפורמציה על מצב הצ'י ואיכותו. על פי אבחנת הדופק, מעריך המטפל את מצב הצ'י הכללי בגוף ובאיברים השונים, וכך קובע את האסטרטגיה הטיפולית, על פיה יבחר את הנקודות השונות, במטרה להחזיר את הצ'י לאיזון.
כאשר אדם מתלונן על כאב או בעיה אחרת, ניתן לחוש לעיתים בעזרת הדופק היכן הבעיה ומהם הגורמים לה.

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים