קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

> האם הרפואה הסינית יכולה לטפל ב – מיגרנות / כאבי גב / בעיות מחזור / בעיות פריון / בעיות נפשיות ועוד ועוד?
הרפואה הסינית היא רפואה לכל דבר, וככזו יש לה את היכולת לטפל בכל מצב של מחלה או חוסר נוחות מכל סוג שהוא. כמובן בהתחשב גם בהכשרתו של המטפל, ובניסיונו הטיפולי.

> כמה טיפולים דרושים כדי לפתור את הבעיה שלי?

קשה מאד לדעת מראש. בדרך כלל, נדרשות כשלוש פגישות כדי ללמוד איך מגיב המטופל לטיפולים והאם נצפה שינוי / שיפור בתקופה זו. רק אז יוכל המטפל (וגם המטופל) להעריך בצורה מושכלת את המצב ואת ההתקדמות ולהעריך בכמה פגישות נוספות תוכל הבעיה להיפתר. פרק הזמן הראשוני הזה, הוא גם הזדמנות טובה עבור המטופל לבדוק את הקשר הטיפולי שנוצר, והאם הוא מעוניין בהתחייבות לתהליך הטיפולי.
חשוב לדעת, באופן כללי, שבמחלות ובבעיות שהתפתחו לאורך זמן והן מוגדרות ככרוניות - יידרש זמן רב יותר להשגת ריפוי לעומת מחלות אקוטיות שהתפתחו בעת האחרונה.

> האם השימוש במחטי הדיקור כואב? 
התחושה המורגשת בעת החדרת המחטים לגוף משתנה ממטופל למטופל. יש מטופלים המדווחים על תחושות של צביטה, משיכה, נמלים, דגדוג, זרם, או זרימה לאורך אזור מסוים בגוף. ישנם אזורים בגוף הרגישים יותר בעת הדיקור וישנם אזורים בהם הדיקור אינו מורגש כלל. בכל מקרה תחושת כאב, במידה ותורגש, נמשכת לזמן קצר מאד (שנייה - שתיים), ובזמן שהמחטים בתוך הגוף (הן נשארות בגוף למשך 20 דק' בערך במבוגרים) - הן אינן מורגשות כלל. עובי המחטים הינו דק מאד - 0.20 מילימטר, כחוט השערה ובכל טיפול משתמשים בכ-2 עד 5 מחטים לכל היותר. מיותר להזכיר כמובן שהתועלת המושגת באמצעות טיפול מן הסוג הזה עולה לאין שיעור על חווית הדיקור עצמה.

> האם ניתן לטפל בדלקות אוזניים של ילדים ללא אנטיביוטיקה?
בהחלט כן. טיפול בדיקור, בשילוב עם צמחי מרפא ומריחת שמנים מתאימים, עוזר לספיגת הנוזלים באוזן שהם בד"כ המקור לדלקת. בהדרגה נעלמת הנזלת ולאחר תקופה לא ארוכה של טיפולים, מרבית הילדים מפסיקים לסבול מהדלקות. הטיפול מתאים הן לדלקת אקוטית והן למניעה.

> האם מותר לקבל טיפול בדיקור בזמן הריון?

מותר ואף רצוי. בזמן הריון סובלת האישה מתופעות רבות כגון בחילות, כאבי גב וכן מאי נוחות כללית. הטיפול בדיקור הוא יעיל ובטוח ואינו כרוך בהכנסת כימיקלים לגוף ולכן מהווה פתרון מצוין. הטיפול מחזק הן את האישה ההרה והן את העובר.

> האם הטיפול בדיקור הוא תמיד תחליף לשימוש ברפואה מערבית?

ישנם מקרים בהם הטיפול בדיקור מהווה תחליף מצוין לרפואה המערבית ויש מקרים שלא. במקרים קשים ומורכבים ניתן לשלב את שתי השיטות במקביל וליהנות מהיתרונות של שני העולמות. הרפואה הסינית והמערבית אינן סותרות אחת את השנייה אלא יכולות להשלים. הטיפול בדיקור מצמצם באופן משמעותי את הצורך בתרופות במרבית הבעיות.

 

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים