קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

מאת: מיכל גזית
סיום החופש הגדול מלווה אצל כל הילדים בהתרגשות גדולה. גם אם מדובר בתחילתה של מסגרת חדשה או בחזרה למסגרת שנפרדו ממנה לפני כחודשיים.
ילדים רבים מגיעים אל תחילת שנת הלימודים בטבעיות ובשמחה אך אצל אחרים ההתרגשות הופכת מופרזת ויכולה לפגוע בשגרת החיים הרגילה: חוסר שינה, מתח, אי שקט, איבוד תיאבון ודאגה. מדובר בתופעות מוכרות ושכיחות, אך במקרים שבהם יש חשש שהן משפיעות על הילד יתר על המידה מומלץ לטפל בהן ולעזור לו להגיע אל שנת הלימודים בצורה טובה יותר.  הטיפול באמצעות פרחי באך הוא אחת הדרכים היעילות לעשות זאת.

מהם פרחי באך ?
זוהי שיטת ריפוי שפותחה ע"י רופא והומאופט, ד"ר אדוארד באך ומבוססת על 38 תמציות שנרקחו מפרחים, צמחי בר, שיחים ועצים. התמציות פועלות על פי העיקרון ההומאופטי בכך שהן מדוללות ברמה שאין שרידי חומר ולמעשה האנרגיה של החומר היא שפועלת. בטיפול זה יש הצפה אנרגתית עדינה אך יעילה מאד המחוללת את השינוי הנדרש,
התרופות ניתנות על סמך המצב הרגשי בו אנו נתונים, המזג שלנו ולא לפי הסימפטומים הגופניים.
הן מאזנות מצבי חוסר הרמוניה, מאתרות חסימות אנרגתיות (בתדרים נפשיים) ומשחררות אותן. התמציות בטוחות לשימוש, אינן ממכרות ואינן גורמות לתופעות לוואי ולכן נוחות לעבודה עם ילדים.

פרחי באך לקראת חזרה ללימודים:
בשורות הבאות, אציג לכם מספר פרחי באך שמתאימים לטיפול במצבים רגשיים מוכרים לפני החזרה ללימודים. הפרחים האלו יהוו לרוב את המרכיב המרכזי, לצד פרחים נוספים, בתמצית שיש לתת לילד ובמקרים מסוימים אף יעמדו בפני עצמם.

Walnut
 תמצית זו היא התמצית ב"הא הידיעה" לשינויים, מעברים וקשיים בהסתגלות.  ד"ר באך כתב על ה walnut : “הפרח חיוני לכל מי שרוצה לחצות קדימה, להיפטר ממנהגים, להפוך דף להתחיל שוב מאפס". תמצית זו עובדת מהר ובצורה יעילה, תומכת, מלטפת ומקנה תחושה של יכולת וביטחון במעבר ושינוי וכן יכולת התמודדות טובה יותר. התמצית נותנת תחושה של הגנה לילד. נשתמש בה כאמור בכל המקרים בהם יש קשיי הסתגלות לילדים וגם כעזרה ומניעה של קשיים אלו.

Aspen
תמצית זו מטפלת במצבי חרדה. ישנם ילדים אשר לפני החזרה ללימודים נתקפים חרדה (גם אם אינם חרדתיים בבסיסם) אשר מלווה לעתים קרובות גם בסימפטומים פיזיים כמו: דפיקות לב מואצות, כאבי בטן ושלשולים , בחילות, הזעה, סיוטים בלילות. תמצית זו עובדת גם כן במהירות, מאפסת, מרגיעה, ומלטפת. היא מקהה את תחושת החרדה.

Impatients
 תמצית זו מטפלת במצבי מתח ועצבנות לאותם ילדים אשר החזרה ללימודים גורמת להם לחוסר שקט, עצבנות, ורגזנות. התמצית מקנה שלווה, מפיגה את הסטרס ומעלה את רמת הקשב (יתכן כי תגרום בתחילת הטיפול לעייפות בגלל העבודה על מערכת העצבים).

Larch
 תמצית למצבי חוסר ביטחון עצמי, פחד מכישלון, רגשי נחיתות ותחושת חוסר יכולת. מתאים לילדים בעלי חשיבה שלילית לגבי עצמם וחוסר בטחון ביכולתם להצליח במסגרת החדשה “אני לא אצליח, אני לא יכול”. תמצית זו שונה מעט מקודמותיה בכך שמדובר בטיפול עמוק יותר. זוהי תמצית הפועלת לאט יותר ולכן כדאי להתחילה לפני תחילת שנת הלימודים. התמצית מחזקת את הביטחון, יוצרת שקט ויכולת התמדה.

לסיכום,
הטיפול בפרחי באך הוא דרך טובה ותומכת לעזור לילדינו להתחיל את השנה החדשה בצורה קלה ושלווה.
שתהיה לכולנו שנת לימודים טובה,
מיכל גזית.

 

 

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים